Poniżej przedstawiliśmy odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące poszczególnych części naszej oferty.

Jeżeli brakuje wśród nich odpowiedzi na Twoje pytanie skontaktuj się z nami.

Kto może skorzystać z usług administracji i zarządzania stroną internetową?

Z naszej pomocy w zakresie obsługi i administracji stroną www mogą skorzystać posiadacze prywatnych stron i blogów oraz właściciele firmowych stron internetowych.

Jakiego rodzaju działania wchodzą w zakres obsługi i zarządzania stroną www?

W ramach obsługi i zarządzania stroną internetową zapewniamy przede wszystkim monitoring dostępności i analizę wydajności stron www. Administracja stroną internetową może obejmować również cykliczne, bądź też jednorazowe dokonywanie zmian aktualizacyjnych. Edycja zawartości strony polegać może między innymi na: zamieszczeniu wpisów blogowych, dodaniu grafiki, modyfikacji aktualnych opisów na poszczególnych podstronach oraz zastosowaniu rozwiązań optymalizacyjnych wpływających na szybkość ładowania strony.

Opisane powyżej działania to jedynie część tego co możemy zaoferować naszych klientom. Nasze możliwości w zakresie obsługi stron internetowych pozostają praktycznie nieograniczone. Pomimo tego, iż część z nich pogrupowaliśmy w odpowiednie pakiety, zakres naszej pomocy w utrzymaniu strony internetowej w większości przypadków ustalany jest indywidualnie, w zależności od konkretnych oczekiwań naszych klientów.

Jakiego typu strony internetowe mogą być zarządzane i obsługiwane w ramach opieki informatycznej?

Pod swoją opiekę jesteśmy w stanie przyjąć każdy rodzaj strony internetowej. Niezależnie czy jest to strona oparta na systemie WordPress, Joomla czy stworzona w oparciu o „czysty” kod HTML i nie posiadając systemu CMS jesteśmy w stanie zawsze dostarczyć taki sam zakres opieki informatycznej.

Jakie rodzaje serwisów internetowych mogą zostać objęte opieką informatyczną?

Jesteśmy w stanie przejąć obowiązek administracji i zarządzania każdym serwisem internetowym. Prowadzimy obsługę informatyczną między innymi standardowych stron www, blogów, sklepów internetowych oraz serwisów informacyjnych.

Czy w ramach obsługi i administracji mogę zlecić zamieszczenie tekstów i zdjęć na stronie?

Tak, tego typu działania mogą być realizowane zarówno jednorazowo jak i cyklicznie, w oparciu o wcześniej ustalony harmonogram.

Czy w ramach usługi mogę zlecić dokonanie znaczących zmian na stronie, w tym jej rozbudowę?

Tak, zajmujemy się przebudową, rozbudową, odświeżeniem designu, a także tworzeniem od podstaw stron internetowych.

Jak długo trwa przeprowadzanie zmian na stronie?

Czas niezbędny do przeprowadzenia zmian w obrębie danego serwisu internetowego uzależniony jest od rodzaju i zakresu modyfikacji. Przed przystąpieniem do realizacji zawsze przedstawiamy szacunkowy termin zakończenia prac informatycznych.

Czy podczas przeprowadzania zmian na stronie będzie ona niedostępna?

Większość wdrażanych zmian nie wpływa na dostępność strony dla użytkowników. Gdyby jednak, w procesie modyfikacji zawartości strony, pojawiło się prawdopodobieństwo zakłócenia jej prawidłowego działania, poinformujemy o tym odpowiednio wcześniej. Wszelkie tego typu zmiany zostaną wprowadzone w czasie, w którym ruch na stronie jest najmniejszy.

Czy w ramach obsługi mojej strony uzyskam pomoc przy przeniesieniu jej na inny
hosting?

Tak, oferujemy pomoc i wsparcie przy migracji pomiędzy dostawcami usług hostingowych. Jesteśmy także w stanie doradzić w doborze odpowiedniej firmy hostingowej.

Czy w ramach opieki informatycznej na mojej stronie może zostać zainstalowany certyfikat SSL?

Tak, zajmujemy się wdrożeniami certyfikatów SSL.

Czy mogę zlecić regularną aktualizację wtyczek oraz oprogramowania?

Tak, tego typu działania należą do podstawowych czynności realizowanych w ramach obsługi i zarządzania stroną internetową.

Czy mogę zlecić stworzenie zupełnie nowej strony?

Tak, zajmujemy się tworzeniem stron internetowych od podstaw.

Na czym polega analiza i monitoring strony?

W ramach opieki informatycznej nad stroną internetową monitorujemy aspekty związane z bezpieczeństwem oraz dostępnością strony. W przypadku stwierdzenia nieprawidłowości w jej działaniu np. awarii hostingu informujemy o tym właściciela strony.

Ile kosztuje obsługa strony internetowej?

Koszt obsługi strony internetowej uzależniony jest ściśle od zakresu i częstotliwości prowadzonych działań. Wycena odbywa się po zapoznaniu z indywidualnymi oczekiwaniami każdego z Klientów.

Dla właścicieli stron internetowych preferujących proste, standardowe rozwiązania przygotowaliśmy kilka gotowych pakietów usług.

Zapewnij swojej stronie profesjonalną opiekę!

Skontaktuj się z nami